Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wymaga włączonej obsługi Java Script
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół ...
Dodano: 13 Luty 2012 08:55:03


Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna Koźla będzie zachęcać młodych mieszkańców Lubelszczyzny do nauki w swoich placówkach. W niedzielę 12 lutego muzycy z województwa opolskiego przyjadą do Zwierzyńca, który będzie ich bazą na kilka dni.
Chociaż będzie to prawdopodobnie pierwsza wizyta kędzierzyńskiej orkiestry w naszym regionie, to wybór miejsca zakwaterowania nie był przypadkowy. Zwierzyniec poleciły jej władze partnerskiej gminy Gogolin.
Przez kilka dni muzycy będą gościć w schronisku gimnazjum w Zwierzyńcu. W poniedziałek przed południem wystąpią w Kraśniku, zaś o 17.30 zagrają w sali kina „Skarb” w Zwierzyńcu. Wizyta gości z Kędzierzyna Koźla będzie tez okazją do nawiązania kontaktów ze zwierzyniecką Młodzieżową Orkiestrą Dętą. Wprawdzie w programie nie jest to uwzględnione, ale niewykluczone, że młodzi muzycy wystąpią po raz pierwszy razem już w poniedziałek.
Oprócz Kraśnika i Zwierzyńca kędzierzyńska grupa ma też dać dwa koncerty w Krasnymstawie oraz wystąpić w Tomaszowie Lubelskim. Wizyta zakończy się w środę 15 lutego.